Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Dlaczego wypadają włosy? Jak można temu zaradzić?

10 lutego 2023 dlaczego wypadają włosy

Włosy są wizytówką każdej kobiety i mężczyzny. Mężczyźni jednak często łysieją już w młodym wieku. Wiele pań także uskarża się na to, że włosy wypadają, stają się rzadkie i łamliwe. Jak temu zaradzić? Dlaczego wypadają włosy?

Piękne i zdrowe włosy – jak o nie zadbać?

Włosy są narażone codziennie na działanie czynników atmosferycznych, a to powoduje, że przesuszają się, blakną i stają się łamliwe. Szczególnie słońce i szybkie zmiany temperatur niekorzystnie działają na włosy. Bardzo ważne jest stosowanie odpowiednich kosmetyków, które nadają się do pielęgnacji na co dzień. Najlepiej przed zakupem zawsze przeczytać skład i sprawdzić, czy nie ma w szamponie, czy odżywce składników, które mogą uszkodzić strukturę włosa. Idealnym rozwiązaniem są produkty ekologiczne, w których znajdują się certyfikowane składniki i nie ma w nich środków chemicznych szkodliwych dla skóry głowy i włosów.

Dlaczego wypadają włosy?

Włosy wypadają codziennie i jest to zjawisko normalne. Włosy także rosną cały czas, a więc cały proces się zamyka. Jednak często włosów wypada dużo więcej, niż odrasta i wówczas stają się rzadkie, a niekiedy widoczne są miejsca, w których w ogóle nie ma włosów. Jaka może być tego przyczyna? Niektóre osoby łysieją, bo mają genetyczne uwarunkowania. Wówczas ciężko jest cokolwiek w tej sytuacji zrobić. Włosy wypadają, gdyż są źle pielęgnowane. Szczególnie panie często suszą włosy w zbyt wysokiej temperaturze. Nierzadko do farbowania używane są słabej jakości kremy koloryzujące, a dodatkowo włosy nie są odżywiane. Włosy mogą wypadać z powodu różnych chorób. Stres, brak wystarczającej ilości składników odżywczych i brak snu również mogą powodować wypadanie włosów.

Co zrobić, gdy włosy wypadają?

Jeśli włosy zaczynają wypadać dość szybko, to należy podjąć działania. Przede wszystkim warto znaleźć przyczynę tego stanu rzeczy. Jeśli włosy wypadają, bo organizm jest słaby lub brakuje witamin, to trzeba natychmiast rozpocząć suplementację. Warto przy tej okazji zadbać też o spokój i dobry sen. Jeśli włosy wypadają i nie wiadomo, co jest przyczyną, to można udać się do lekarza, który zleci badania. Na pewno od razu można rozpocząć ziołolecznictwo. Skrzyp polny jest doskonałym ziołem, które wzmacnia włosy. Warto kupić też zestaw witamin z biotyną, które na pewno zmniejszą wypadanie włosów. Olejek rycynowy także działa cuda i warto olejować włosy regularnie.

Jakie kosmetyki stosować, gdy włosy wypadają?

Słabe i delikatne włosy powinno się regularnie odżywiać. Dzięki temu można zapobiec ich wypadaniu i dalszej łamliwości. Przede wszystkim ważne jest stosowanie dobrej jakości kosmetyków pielęgnujących, które zawierają wyciągi roślinne i witaminy. Najlepiej zdecydować się na jedną markę i używać szamponu oraz odżywki jednego producenta. Dodatkowo raz w tygodniu należy wykonać maseczkę, którą można przygotować samodzielnie w domu lub kupić gotową w sklepie. Warto także olejować włosy, o czym już wcześniej było napisane. Olejek rycynowy korzystnie wpływa na kondycję włosów, ale także skóry i paznokci.

wpływ cukru na organizm

Redakcja musculator.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

jak obniżyć cholesterol
dlaczego wypadają włosy
kortyzol

Jesteś zainteresowany reklamą?