Strona główna
Mężczyzna
Tutaj jesteś

Czy wiesz, co jeść na noc?

10 lutego 2023 co jeść na noc

Ostatni posiłek powinien zostać zjedzony na co najmniej trzy godziny przed pójściem spać. Niestety nie zawsze jest czas na jego spożycie w ciągu dnia. Może pojawić się uczucie głodu, które wręcz nie pozwoli zasnąć. Pozostaje wobec tego sięgnąć po coś do zjedzenia. Istotne będzie jednak, aby wybrać mądrze. Nie należy objadać się na noc. Zjedzenie czegoś ciężkostrawnego to prosta droga do tego, aby mieć problemy ze strony układu pokarmowego. Trudno mówić o nocnym wypoczynku, jeśli organizm musi cały czas coś intensywnie trawić.

Co jeść na noc?

Lekka i niskokaloryczna kolacja to idealne rozwiązanie. Jeśli jednak ktoś przez cały dzień nie dostarczy organizmowi wystarczającej ilości kalorii, różnych składników odżywczych, to niestety musi liczyć się z wystąpieniem różnych zachcianek, wilczego ataku głodu. Warto temu przeciwdziałać, bo objadanie się na noc przyniesie efekt odwrotny do zamierzonego. Przed snem nie zaleca się jeść zbyt słonych i słodkich produktów. Istotne jest to, aby w posiłku znalazło się białko. Obecny w nim tryptofan ma korzystny wpływ na sen. Można przykładowo zjeść płatki pełnoziarniste na mleku. Świetnym rozwiązanie będzie także chrupiące pieczywo z awokado. Sprawdzą się również kanapki z jajkiem. Polecić można budyń jaglany z owocami, serek wiejski z warzywami.

Co sprawdzi się jako ostatni posiłek?

Jeśli ktoś spożywa wysokokaloryczne posiłki przed snem, to niestety musi liczyć się z ze zwiększonym ryzykiem rozwoju nadwagi i otyłości. W celu utrzymania ciągłości snu istotne jest to, aby w posiłku znalazła się optymalna ilość białka i węglowodanów. Aminokwasy sprzyjają przyrostowi masy mięśniowej i siły w przypadku osób aktywnych fizycznie. W celu poprawienia jakości snu świetnie sprawdza się wypicie soku wiśniowego, zsiadłego mleka. Zapewnia to spokojniejszy i dłuższy wypoczynek nocny. Na kolację można śmiało zjeść mięso z indyka, rybę, biały ryż, banany, płatki zbożowe, jogurt, miód, pieczone frytki z batatów. Położenie się do łóżka zaraz po zjedzeniu posiłku jest niestety prostą drogą do niestrawności. Nie powinno się niczego jeść na dwie godziny przed snem.

Czego nie powinno się jeść wieczorem?

Niektóre produkty spożywcze nie powinny być jedzone na kolację. Nie zaleca się sięgania po owoce obfitujące w cukier. Mają one tendencję do fermentowania w jelitach. Najgorsze są owoce kandyzowane, suszone i w syropach. Sięganie po słodycze przed synem to bardzo zły pomysł. Doprowadzą one do gwałtownego wzrostu poziomu glukozy we krwi, po czym spowoduje jego gwałtowne obniżenie. Można zapomnieć o regenerującym śnie. Jest to prosta droga do chronicznego zmęczenia, zaburzeń metabolicznych. Na kolację nie nadają się smażone, tłuste potrawy. Zalegają one w żołądku, przyczyniają się do niestrawności. Organizm będzie musiał intensywnie trawić pokarm, co oczywiście skutkuje niewyspaniem się. Słone przekąski także nie sprawdzą się na kolację. Unikać należy wobec tego wysoko przetworzonych węglowodanów, szczególnie w połączeniu z tłuszczami. Należy zapomnieć o chipsach, krakersach itd.

wpływ cukru na organizm

Redakcja musculator.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

niedobór testosteronu objawy
co na potencję

Co na potencję pomoże?

13 lutego 2023

jak usunąć rysy z samochodu

Jesteś zainteresowany reklamą?