Strona główna
Mężczyzna
Tutaj jesteś

Co na potencję pomoże?

13 lutego 2023 co na potencję

Dla wielu panów niezwykle wstydliwe są problemy z potencją. Nie należy ich jednak bagatelizować. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie się do lekarza w celu znalezienia źródła problemu i wdrożenia odpowiedniego leczenia. Trzeba mieć na uwadze, że zaburzenia erekcji mogą być objawem poważniejszego schorzenia. Należy wobec tego to sprawdzić, profilaktyka stanowi podstawę. Wykrycie nieprawidłowości we wczesnym stadium zmniejsza ryzyko rozwoju poważnego schorzenia. Obecnie jest wiele sposobów na poprawienie potencji. Znaczenie ma dieta i suplementacja, można zastosować rozmaite zioła.

Skąd problemy z potencją?

Zaburzenia erekcji same w sobie nie są jednostką chorobową. Wskazują one jednak na to, że w organizmie dzieje się coś niepokojącego. Wymaga to sprawdzenia. Problemy z potencją mogą stanowić objaw konkretnej choroby, dlatego nie można tego bagatelizować. Niektórzy panowie czują się wręcz zawstydzeni tym, że nie są w stanie uzyskać erekcji i jej utrzymać. Traktują to jak oznakę słabości. Czują się mało męscy. Ich pewność siebie spada. Niestety na próżno liczyć na satysfakcjonujące zbliżenia intymne. W pierwszej kolejności należy określić, co jest przyczyną zaburzenia erekcji. Oczywiście trzeba wybrać się do lekarza, przeprowadzić odpowiednie badania. Za problemy z potencją mogą odpowiadać różne schorzenia, czynniki psychogenne. Zaburzenia erekcji towarzyszą cukrzycy, miażdżycy, zespołowi metabolicznemu, chorobom tarczycy, problemom psychicznym, nadciśnieniu tętniczemu. Stosowanie niektórych leków i używek także skutkuje problemami z potencją.

Co na potencję?

Bardzo ważną kwestią w przypadku problemów z potencją jest zadbanie o właściwą dietę. Powinna ona obfitować w witaminy z grupy B, witaminę E, argininę, selen i cynk. Istotne jest to, aby w menu znajdowały się produkty, które wzmacniają i rozszerzają naczynia krwionośne, usprawniają przepływ krwi. Zaleca się spożywać tłuste ryby, produkty pełnoziarniste, soczewicę, orzechy, pestki słonecznika, chude mięso, brązowy ryż, pestki dyni, owoce morza. Warto włączyć do swojego jadłospisu awokado, kakao, korzeń pietruszki i selera, banany i ananasy, imbir, papryczki chili, sezam.

Co pomoże w przypadku problemów z potencją?

Przy zaburzeniach erekcji niezwykle pomocne są zioła. Na uwagę zasługuje przede wszystkim korzeń żeń-szenia. Powoduje on rozszerzenie naczyń krwionośnych i zwiększenie ukrwienia członka. Można liczyć na wzrost libido i sztywności penisa. Stosowanie żeń-szenia zapewnia większą satysfakcję ze zbliżeń intymnych. Można spodziewać się wydłużenia czasu erekcji. Pomaga również korzeń maca, który działa podobnie jak wyżej wymieniona roślina. Ułatwia osiągnięcie erekcji, poprawia jakość spermy i zwiększa jej produkcję. Plemniki stają się bardziej ruchliwe. Korzeń maca pobudza, zwiększa wydolność organizmu i ma korzystny wpływ na prostatę. Na uwagę zasługuje także miłorząb japoński, który usprawnia krążenie krwi, poprawia elastyczność naczyń krwionośnych. Można liczyć na zwiększony dopływ krwi do prącia. Palma sabałowa również wykazuje pozytywne działanie na potencję.

wpływ cukru na organizm

Redakcja musculator.pl

Nasi redaktorzy na blogu dla mężczyzn to zespół specjalistów, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w dziedzinie zdrowia, sportu i diety. Każdy z naszych redaktorów jest zaangażowany w tworzenie treści, które są dostosowane do potrzeb i zainteresowań mężczyzn.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

niedobór testosteronu objawy
co na potencję

Co na potencję pomoże?

13 lutego 2023

jak usunąć rysy z samochodu

Jesteś zainteresowany reklamą?