Trening dla KOBIET – plecy

Mocne i silne plecy nie tylko wyglądają dobrze, lecz przede wszystkim są ochroną dla całego odcina kręgosłupa, przez co jesteśmy w stanie wytrzymać większe obciążenia nie tylko treningowe bez ryzyka kontuzji. Kobiety w fitness klubie przykładają wagę głównie do treningu pośladków i nóg zapominając o innych partiach ciała. Poniżej przykładowy plan treningowy na mięśnie pleców z pominięciem ciągów, które opiszę w kolejnym artykule z serii “Trening dla kobiet”.

Planując trening musicie zwrócić uwagę na właściwy dobór ćwiczeń pod względem efektów. Robimy albo grubość, albo szerokość pleców, do tego zwrócić uwagę należy na core, czyli mięśnie głębokie (np. mięsień prostownik grzbietu).

Plan treningowy dla początkujących z zamieszczonej grafiki to 4 ćwiczenia w 2-3 seriach z progresją ciężaru. Można zapytać: ile razy podciągnie się na drążku osoba początkująca? Podciąganie dałem celowo. Kształtuje ono siłę mięśni, nie wymaga dodatkowego ciężaru a można je robić przy pomocy ławki, którą stawiamy z przodu opierając na nią nogi, lub różnego rodzaju gum używanych także do treningu mobilności.

Po treningu nie zapomnijcie o stretchingu – zarówno pleców, jak i pośladków, które również biorą udział w treningu tej partii ciała (szczególnie ostatnie ćwiczenie na ławce rzymskiej).

A jeśli chcecie poznać więcej szczegółów treningu pleców i prawidłową technikę ich wykonywania, proszę o kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *