MOBILITY – ruszają nowe zajęcia fitness!

Podczas wykonywania codziennych obowiązków (w tym treningu) narażamy się na przeciążenia czy kontuzje powodujące bóle kończyn, stawów, kręgosłupa.

Co więcej – nieprawidłowa postawa ciała podczas stania, siedzenia czy chodzenia prowadzi do wielu schorzeń, o których nie mamy pojęcia, a które z kolei są bardzo niebezpieczne dla naszych mięśni, kości, nerwów i w dłuższej perspektywie czasu mogą prowadzić nawet do stałego unieruchomienia.

Na większość z tych schorzeń mamy wpływ, potrzebna tylko odpowiednia wiedza, praktyka i odnowa biologiczna zwana MOBILITY.

Trening, który prowadzić będę w Mambo FC jest stworzony po to aby rozwiązać problemy bólowe, wyleczyć i zapobiegać przyszłym kontuzjom oraz przygotować ciało do najcięższego treningu.

Mobility to przede wszystkim system:
a/ przyspieszający regenerację,
b/ stwarzający progres w treningu,
c/ chroniący przed kontuzjami,
d/ zwiększający ruchomość w stawach,
e/ odciążający stawy i kręgosłup.

Mobility powinien „uprawiać” każdy, kto:
– ma problemy ze stawami,
– nie posiada pełnej ruchomości w stawach,
– ciężko trenuje / pracuje,
– trenując nie czuje efektów,
– chce uniknąć kontuzji,
– chce odciążyć / wyleczyć kręgosłup
– pracuje siedząc lub stojąc
– odczuwa jakiekolwiek bóle mięśniowo stawowe.

Na czym polega trening mobilności?
Tak jak nawet najlepszy stretching rozluźnia mięśnie w około 30%, tak mobility daje dużo lepsze efekty. Nie tylko rozluźnia powięzi mięśni, lecz przede wszystkim odciąża stawy, usuwa napięcia mięśniowe prowadzące do ogniska bólu, a więc poprawia postawę ciała – gdy nas coś boli przyjmujemy niewłaściwą pozycję, która pogłębia już istniejącą, bądź powoduje nową kontuzję.

Pracować będziemy na różnego typu rolerach, sztangach, piłkach rehabilitacyjnych i gumach „voodoo floss band”. Do tego oczywiście automasaż i stretching.

Od mniej więcej dwóch lat zajmuję się tym tematem. Od dwóch lat moi Podopieczni trenują ciężej, efektywniej i bez żadnych oznak bólu stawów nawet, gdy takie bóle występowały wczesniej. Zanim wybierzesz się po skierowanie na USG czy rezonans, najpierw przyjdź na moje zajęcia – zapomnisz o lekarzu, zaczniesz trenować MOBILITY.

Pytania? Piszcie! Zaczynamy od września!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *